PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1039}
8,3 674 754
oceny
8,3 10 1 674754
9,2 57
ocen krytyków
Pulp Fiction
powrót do forum filmu Pulp Fiction

Po raz pierwszy oglądałem ten film koło 2000 roku i wydawał mi się naprawdę super i oceniłem go 9/10. Postanowiłem pooglądać go po latach i niestety się rozczarowałem. Na tle współczesnych filmów Pulp Fiction niestety wygląda mizernie, jest nudny i w zasadzie bez sensownej fabuły. Nie rozumiem jakim cudem ma 9 miejsce w rankingu...
Widocznie oceniany był dobrych paręnaście lat temu. Dzisiaj zmieniłem swoją ocenę na 6/10.

ocenił(a) film na 4
Banrifli

jak całkiem lubię filmy Tarantino tak fenomenu tego filmu kompletnie nie kumam, obejrzałam go w całości, jest kilka fajnych scen, kultowych dialogów, etc ale całościowo ten film jest słaby

ocenił(a) film na 7
Banrifli

Każdy film który,oglądamy po jakimś czasie,tym bardziej że widzimy go już nie pierwszy raz wydaję nam się niestety gorszy.
Ja od lat słyszałam o tym filmie,jednak jakoś nigdy wcześniej nie skusiłam się na jego obejrzenie.
Dopiero teraz,po wywiadzie ze starzejącym się już L.Jacksonem,w którym recytuję on z pamięci swój kultowy już tekst z Pulp Fiction jakoś mnie naszła chęć na ten film.
Przyznaję że w filmie,jak to u Tarantino jest dużo niepotrzebnych ''gadek'' i ohydnych scen.Jest też trochę ''humoru'' i jeszcze jedna ważna kwestia - rola Travolty i Samuela L.Jacksona to duży plus tego filmu.Sceny z nimi podobały mi się najbardziej.

ocenił(a) film na 6
Banrifli

Mam dokładnie tak samo. Zdziwiłam się moją wysoką oceną z kiedyś. Pozdrawiam :)

Banrifli

Wygrana tego ledwo dobrego filmu z Czerwonym naszego mistrza Kieślowskiego w Cannes jest godna politowania. Tarantino jak to Tarantino - mało ambitny reżyser...

SilverX

Ambitne kino to było przed wojną, nie teraz. Kieślowski jak to Kieślowski - za dobry na Polskę, za słaby na świat.

marcin261287

Otoczony swoistym kultem, bo zrobił kilka niezłych, ale trudnych w odbiorze filmów. Jego przedwczesna śmierć też pewnie odgrywa tu rolę.

marcin261287

Tarantino w gruncie rzeczy nakręcił tylko jeden wybijający się film, owe Pulp Fiction. Reszta jego filmów no nudne powielanie schematów. Ale co by dużo nie mówić, PF ciężko nazwać arcydziełem. Dla mnie ten Pan to tylko mistrz misz maszu, oglądając jego filmy nigdy nie dojdziemy do jakichś głębszych przemyśleń.

SilverX

Intencją Tarantino nigdy nie było robienie filmów zmuszających do przemyśleń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones