PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1039}
8,3 674 327
ocen
8,3 10 1 674327
9,2 56
ocen krytyków
Pulp Fiction
powrót do forum filmu Pulp Fiction

Właśnie miałam "przyjemność" zobaczyć ten film, który przez wielu uważany jest za klasykę lub arcydzieło. Ja się pytam - skąd taka popularność filmu, który nie w sobie nic głębszego, zero przekazu, morału, nie skłania do żadnej refleksji. Może ktoś mi to wytłumaczy?
Dialogi są straszne, słyszałam tylko same przekleństwa. Aktorzy sztuczni. Cała historia i fabuła w ogóle się kupy nie trzyma. Film jest nudny, ciągnie się niesamowicie. Do tego ten specyficzny klimat filmu, czarny humor, który bardzo lubię, tutaj jakoś nie wyszedł. Może film miał być w zamierzeniu taki kiczowaty. Jedyne, co mi się podobało to muzyka.
Nie lubię filmów Tarantino, ale sądziłam, że po takich opiniach zobaczę coś wspaniałego. Niestety. Myliłam się i nie dałam rady obejrzeć filmu w całości, to nie moja bajka.

Jeśli już komentujecie to proszę bez wyzywania i obrażania, każdy może mieć swoje zdanie. Chętnie poczytam Wasze opinie i dowiem się co stoi za określeniem tego filmu jako kultowy.

kasia86_filmweb

Śmieszne , ale...
mam to samo :) zupełnie nie rozumiem co w tym filmie fajnego, nie śmiałam się ani razu.. Postaci jakieś dziwne, z innej bajki.
Kompletnie nie wiem za co nalepka „klasyka kina”....

ocenił(a) film na 10
kasia86_filmweb

Tu nie chodzi o przesłanie...

ocenił(a) film na 10
kasia86_filmweb

kasia86 napisała: " skąd taka popularność filmu, który nie w sobie nic głębszego, zero przekazu, morału, nie skłania do żadnej refleksji"
Są tacy ludzie (ja się też do nich zaliczam) którzy w filmach szukają głównie rozrywki. Ot dać się porwać twórcom i na 2 godziny oderwać się od rzeczywistości Tylko tyle i aż tyle.
Jestem w stanie (przyznam ze bardzo ciężko) zrozumieć że komuś filmy Tarantino mogą się nie podobać. Ale na Boga nie ma już gorszych filmów od Pulp Fiction? Czy naprawdę nie zasługuje on choćby na marną 2?
Nie chcę się znęcać ale nad poczuciem humoru i słuchem trzeba by trochę popracować.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
kasia86_filmweb

Czy wiesz, że dając "1" filmowi, który na IMDB ma średnią 8,9, a tu 8,4, zwyczajnie się kompromitujesz? Nie wstyd Ci przed znajomymi, rodziną?

ocenił(a) film na 10
kasia86_filmweb

Dzień dobry, ja tylko chciałem serdecznie pozdrowić, wszystkich którzy tu zbłądzili. Myślę, że ta 9-letnia kłótnia jest do tego jak najbardziej dobrym miejscem. Chciałem też podziękować autorce komentarza z oceną filmu na 1, za zrzeszenie tylu ludzi pod jednym komentarzem xD

ocenił(a) film na 5
kasia86_filmweb

A ja powiem tak, że film nie jest najgorszy, da sie obejżeć, ale nic w nim niesamowitego nie ma, może poza grą głównego bohatera, ale fabuła troche bez polotu. drugiego dna, i nadzwyczajnego przekazu który wszyscy fani z ocena 10/10 widzą, tam nie ma i te osoby też nic takiego tam nie znalazły, te osoby poprostu same do końca nie zrozumiały o co chodzi w filmie i dają 10/10 bo skoro nie zrozumiały to myślą że film jest tak niesamowicie ambitny i ma trzecie i czwarte dno, a skoro tyle osob go dobrze ocenia to przeciez jest dobry i tez trzeba go dobrze ocenic. przecież miliardy much nie mogą się mylić, skoro one jedzą g to my tez.... nie uważam że film jest zły, da sie go obejżeć, w wielu miejsca buduje napięcie i zaciekawia ale nic ponadto... 90% fanów dających 10/10 to z reguły osoby w wieku 12-17lat

ocenił(a) film na 10
kasia86_filmweb

Jeżeli miarą arcydzieła określasz to, czy film ma w sobie filozoficzne refleksje nad sensem życia i morały banały jak z bajki dla dzieci to ja Ci serdecznie współczuję

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones