PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1039}
8,3 674 997
ocen
8,3 10 1 674997
9,2 57
ocen krytyków
Pulp Fiction
powrót do forum filmu Pulp Fiction

Bo wiem że z księgi Ezechiela , ale dalej nie moge sobie przypomniec ;)

ocenił(a) film na 10
Kinksa

Ezechiel, 25:17

"Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranie złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli, prowadzi słabych przez dolinę ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, gdy wywrę na Tobie swoją zemstę..."

ocenił(a) film na 10
Kinksa

"skad jest ten fragment z Biblii"? Pytanie porazilo mnie smialoscia i elokwencja. przez 2 tygodnie nad tym myslalem i wreszcie weszla mi do glowy odpowiedz: z Biblii????:D:D:D. Wiem, ze niektorym jak pisza o PF odejmuje rozum(jestem w stanie to zrozumiec:D), ale uwazajcie czasem na wlasna "tfurczosc":D przy konsturowaniu pytan

ocenił(a) film na 10
zedisdeadbaby

podejrzewam, ze autorowi pytania chodzilo bardziej o to, w ktorej czesci biblii znajduje sie owy fragment :)
wiec i ja postanowilem to sprawdzic... faktycznie, jest! tylko nie widzialem (nie przepadam za takimi 'lekturami'), badz tez nie wczytalem sie dokladnie, czy pierwsza czesc tez pochodzi z tego zrodla, bo mnie rzucilo sie tylko w oczy ostatnie zdanie "I dokonam srogiej pomsty..."

ocenił(a) film na 10
Kinksa

Oczywiscie chodzilo mi tu o to skad DOKŁADNIE czyli jaki rozdział jaki wers, no ale cóz jak sie niektorym dokladnie nie wytlumaczy to sam nie wpadnie na to. ;)

ocenił(a) film na 10
Kinksa

Coz,niektorym jak sie dokladnie,powoli i starannie nie wytlumaczy o co chodzilo to sami na to nie wpadna:D. Zrozumialem sens twojej wypowiedzi, ale bylo to napisane w takim stylu, ze mozna bylo sie pogubic:D

ocenił(a) film na 10
Kinksa

Cóż, czasem moje wypowiedzi sa chaotyczne, ale to tylko jezełi bardzo chce wiedzieć cos, czego nie wiem ;)

ocenił(a) film na 10
Kinksa

Rozumiem to, bo ja w takich sytuacjach tez wpadam w stan, taki jak Depp i Del Toro w Las Vegas Parano:D

ocenił(a) film na 10
zedisdeadbaby

Tego fragmentu w ogóle nie ma w Biblii, szukałem :) No chyba, że ktoś ma bardziej bystre oko i znalazł, to wtedy dajcie mi znać hehe Prawdopodobnie Quentin to sam wymyślił albo zerżnął od kogoś innego :)
Peace.

ocenił(a) film na 10
Jules_4

Gdzies czytalem, ze faktycznie nie ma tego w Biblii, ale jest w przypowiesciach, wiec Quentin musial czytac Biblie jako przypowiesc. Na czym to dokladnie polega, nie wiem, bo malo mnie interesuja sprawy okolokoscielne:D. A w zwyklej Biblii jest tylko sama koncowka "I wtedy poznasz, ze ja jestem Pan,kiedy wywre na tobie swoja pomste", wiem to, bo sprawdzajac zrobilem najefektywniejsza i najciekawsza rzecz na lekcji religii odkad pamietam:D:D:D

ocenił(a) film na 10
Kinksa

Kurcze zaintrygowało mnie to, chyba sama zaczne szukac tego cytatu ;p

ocenił(a) film na 10
Kinksa

Przeciez napisalem juz wczesniej, ze w Biblii jest ostatnie zdanie z tego cytatu... Jesli jest rowniez reszta i ktos to znajdzie, niech poinformuje innych :)

ocenił(a) film na 10
Mikesz_3

"Sciezka sprawiedliwosci wiedzie przez nieprawosci samolubnych i tyranie zlych ludzi. Blogoslawiony ten, co w imie milosierdzia i dobrej woli prowadzi slabych dolina ciemnosci. Bo on jest straznikiem brata swego i znalazca zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, ktorzy chca zatruc i zniszczyc moich braci. I poznasz, ze ja jestem Pan, kiedy wywre na tobie moja zemste."

"Od zmierzchu do switu". Cytat wykorzystany pozniej w "Pulp Fiction".

A w Biblii nie ma zdania zaczynajacego się od "ścieżka sprawiedliwości" . A Quentin podobno dorzucił fragmenty psalmu23( gdzies w necie przeczytałem) ale ja tam nie wiem czy napewno

ocenił(a) film na 10
Mikesz_3

"Sciezka sprawiedliwosci wiedzie przez nieprawosci samolubnych i tyranie zlych ludzi. Blogoslawiony ten, co w imie milosierdzia i dobrej woli prowadzi slabych dolina ciemnosci. Bo on jest straznikiem brata swego i znalazca zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, ktorzy chca zatruc i zniszczyc moich braci. I poznasz, ze ja jestem Pan, kiedy wywre na tobie moja zemste."

"Od zmierzchu do switu". Cytat wykorzystany pozniej w "Pulp Fiction".

A w Biblii nie ma zdania zaczynajacego się od "ścieżka sprawiedliwości" . A Quentin podobno dorzucił fragmenty psalmu23( gdzies w necie przeczytałem) czytałem ten psalm i nie wiem sam czy tak jest

ocenił(a) film na 10
Mikesz_3

"Sciezka sprawiedliwosci wiedzie przez nieprawosci samolubnych i tyranie zlych ludzi. Blogoslawiony ten, co w imie milosierdzia i dobrej woli prowadzi slabych dolina ciemnosci. Bo on jest straznikiem brata swego i znalazca zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, ktorzy chca zatruc i zniszczyc moich braci. I poznasz, ze ja jestem Pan, kiedy wywre na tobie moja zemste."

"Od zmierzchu do switu". Cytat wykorzystany pozniej w "Pulp Fiction".

A w Biblii nie ma zdania zaczynajacego się od "ścieżka sprawiedliwości" . A Quentin podobno dorzucił fragmenty psalmu23 ale ja tam nie wiem czy napewno

ocenił(a) film na 10
blebleble_2

ehh to odświerzanie sorki za trzy odpowiedzi :D ale siakis error wyskakiwał

ocenił(a) film na 8
Kinksa

Gadka, która Jules cytuje nie pochodzi bezpośrednio z Biblii. Ezechiel 25:17 brzmi tak: "I dokonam na nich srogiej zemsty w strasznych karach, i poznają, że jam jest Pan, gdy wywrę na nich swą pomstę. "

Zdania " Ścieżka sprawiedliwych..." nie ma w księdze Ezechiela, ale całej Biblii nie czytałem wiec nie wiem, czy może Quentin zapożyczył ten cytat z innej ksiegi.

I to by było na tyle, pozdrawiam, Szymek.

Dobry_2

W moim Piśmie Świetym jest.
Tylko że troche inaczej ujęte

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones