PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1039}
8,3 675 022
oceny
8,3 10 1 675022
9,2 57
ocen krytyków
Pulp Fiction
powrót do forum filmu Pulp Fiction

Że niby taka świetna, wspaniale ukazująca taneczną relację między dwojgiem ludzi, genialne kroki, cóż za poezja ruchów och, ach!

Nawet za tą scenę PF dostał złoty popcorn w kategorii najlepszy taniec!

Tymczasem ona miała być kiczowata i tak powinna być odbierana! Jednocześnie najlepsza jest ciekawostka:

"Czy Vincent i Mia naprawdę wygrali nagrodę, za najlepszy taniec w klubie Jackrabbit Slims? Trzeba pamiętać, że tańcząc byli na całkowitym haju (bo oboje zażyli narkotyki przed wejściem na scenę), a taniec, który wykonali był kiczowaty aż do bólu. Natomiast w kolejnym rozdziale Butch idzie do swojego apartamentu (po zegarek) przez długą uliczkę i w pewnym momencie można usłyszeć głos z okna jednego z domów (radio lub TV). Jeśli się dobrze wsłuchać, można usłyszeć, że spiker mówi o skradzionej nagrodzie z klubu Jackrabbit Slims! Przypomnijmy sobie, że Mia wyraźnie mówiła Vincentowi: "Chcę mieć to trofeum". Prawdopodobnie Vince po konkursie napadł na zwycięzców i ukradł im figurkę (w końcu miał ulegać wszystkim zachciankom Mii)."

Tyle ode mnie. Hejt dla "znawców" tańca.

Ouzo

Ciekawe spostrzeżenie z tym trofeum. Ja po prostu pomyślałam, że może nie było za wiele chętnych na konkurs, albo, że goście moze wiedzieli, że to żona nie byle kogo i lepiej żeby wygrała..;-) A sam taniec też nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia. I to ma być scena, która przeszła do historii kina?...

ocenił(a) film na 10
Ouzo

Cholera... a ja myślałem, że się po prostu nie znam na tańcu :d. Dzięki za ciekawą uwagę Ouzo.

CREATOR_filmweb

proszę :)

Co ciekawe jak byłem młodszy też wydawało mi się, że ten taniec jest dobry :P

ocenił(a) film na 10
Ouzo

Bo scena tańca jest rzeczywiście świetna. Świetna ze względu na swój komizm - tak kiczowaty charakter tańca był bardzo zaskakujący - trudno było oczekiwać takich klimatów w filmie o gangsterach - i przez to rozbrajający, u mnie przyczynił się do wybuchu śmiechu. Nie wyrabiałem z rozbawienia, patrząc na ten zapał Mii połączony z infantylizmem układu. Czynnikiem wpływającym na zabawność tej sceny był jeszcze kontrast pomiędzy kiczem bijącym z ruchów tańczącej pary, a ich niewątpliwą perfekcją "techniczną" ;)

witamtutaj

Patrząc w ten sposób to rzeczywiście scena jest jak najbardziej udana :) Jednak takie nagrody jak "najlepsze coś", przyznawane są scenom gdzie dana czynność jest traktowana na poważnie (zazwyczaj). Jeśli biorąc pod uwagę genialność sceny pod względem komizmu powinna dostać nagrodę za "najlepszą parodię tańca" :P (chociaż nawiasem mówiąc ta scena nie jest aż TAK zabawna)

Pamiętam jak pewna pani "krytyk", której imienia nie mogę sobie przypomnieć, stwierdziła w recenzji filmu "Be Cool", że scena tańca Travolty i Thurman w tym filmie to "ohydna zrzynka wspaniałego tańca z Pulp Fiction". No kuwa...

ocenił(a) film na 9
Ouzo

Scena tańca jest świetna. Najwidoczniej się nie znasz.

ocenił(a) film na 9
itt

Czy jest świetna? To kwestia gustu. Na tym forum jesteś w mniejszości.
Dla mnie to wygłupy, nie taniec. Parodia pokazu karate w stylu żurawia.

ocenił(a) film na 9
Ouzo

Cóż... Krytycy zachwycają się obrazami namalowanymi przez szympansa (patrz Pierre_Brassau w Wikipedii) i sceną tańca w Pulp Fiction. Nic dodać, nic ująć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones